Arapski konj porijeklom s Borika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predstavljanj

+5
vila
FEKHRA
Zameel
Karlita
enver
9 posters

Go down

Predstavljanj Empty Predstavljanj

Postaj  enver pet pro 21, 2007 9:43 pm

Evo da se i ja predstavim. Trebao sam to uraditi ranije ali nije ni sada kasno. Zovem se Žiga Enver iz Sarajeva, imam puno godina (1946 g.), ali to znači i dosta različitog životnog iskustva. Rođen sam u Rogatici u selu desetak kilometara udaljenom od Borika, tako da sam od malih nogu upoznat sa svim zbivanjima na ergeli. Inače taj je region poznat po tome da je konj kult, dio familije, nešto što se ne može ni sa čim porediti. Poznavao sam mnogo ljudi koji su konjima pravili bolji smještaj nego što su ga oni imali. Iako sam se bavio sasvim drugim poslovima uvijek sam bio uz konje ili u njihovoj blizini. Sada imam jedan mali ranč na periferiji Sarajeva, gdje je od 1998. do 2005. godine aktivno radila škola jahanja. Školu smo zatvorili a sada imamo pet konja koji služe isključivo za nas i naše prijatelje. Dugogodišnji sam prijatelj sa Prof. Telalbašićem i zajedno smo priredili knjigu BOSANSKI BRDSKI KONJ - zbornik radova koja e objavljena u IP"Svjetlost" 2003. godine. Prije toga sam kod istog izdavača samostalno objavio knjigu KONJI- Najpoznatije svjetske pasmine.Ovih dana sam takođe sa Prof. Telalbašićem završio knjigu BOSANSKI BRDSKI KONJ - MONOGRAFIJA. Knjiga je na prelomu, a izlazak iz štampe se očekuje u februaru 2008. godine kada se navršava 100 godina od osnivanja prve egele Bosanskog brdskog konja u Goraždu. Vjerovatno vam je poznato da jedna ekipa Koju predvodi Prof. Telalbašić i Prof. Baban priprema knjigu
koja će imati naslov AERAPSKI BORIČKI KONJ - ZBORNIK RADOVA ( moguće je i Borički arapski konj, vidjećemo. U knjizi bi se trbalo naći sve što je do sada napisano o ovom konju, odnosno o ovoj pasmini. ( O tome ću drugom prilikom). Naravno podrazumijeva se minimum kvaliteta tekstova. Ukoliko neko iz Srbije prati ovaj forum bilo bi dobro da se javi jer nemamo ništa od njihovih stručnjaka. Za sada toliko.

enver

Male Broj postova : 39
Registration date : 20.12.2007

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty Re: Predstavljanj

Postaj  Karlita pet pro 21, 2007 9:45 pm

woooow, zanimljivo! dobro nam došao!!! Very Happy
Karlita
Karlita
Admin

Female Broj postova : 76
Age : 30
Location : Zagreb
Registration date : 17.12.2007

http://biser.niceboard.com

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty Re: Predstavljanj

Postaj  Zameel pet pro 21, 2007 10:24 pm

Pročitah vašu knjigu Konji Najpoznatije svjetske pasmine.. ima puno podataka o konjima koje je tesko pronaci...
Svaka Čast!
Zameel
Zameel

Male Broj postova : 20
Registration date : 20.12.2007

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty Za Zameel

Postaj  enver pet pro 21, 2007 11:23 pm

Iako sam knjigu radio dosta dugo uz konsultovanje brojne literature, u knjizi mi je promaklo nekoliko grešaka.
Neke su tehničke a neke faktičke prirode. Knjige pisane na engleskom jeziku favriziraju engleske i američke pasmine dok ostalim pasminama pridaju manje značaja, izuzev naravno Arapskog konja. Njemačka literatura je znatno objektivnija, ali moj njemački nije baš tako dobar da bih mogao knjige prevoditi. Iz tih razloga ako uočite koju grešku nemojte uzeti za zlo, zbilja sam puno truda uložio u ove knjige.
Isto tako mislim da će ova knjiga biti vrlo značajna za Arapskog boričkog konja i ja se nadam da ću uz pomoć svih vas koji volite i cijenite tog konja uspjeti prevesti i objaviti tu knjigu na engleskom jeziku. Akcija je krenula i što nas bude iše uzelo učešća u tom projektu imaćemo veći uspjeh. Pozdrav.

enver

Male Broj postova : 39
Registration date : 20.12.2007

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty Re: Predstavljanj

Postaj  FEKHRA sub pro 22, 2007 1:17 am

Dobro nam došli!!! Very Happy

Veselimo se svakom Vašem postu!!!
FEKHRA
FEKHRA
Admin

Female Broj postova : 359
Age : 49
Location : Kutina, Hrvatska
Registration date : 16.12.2007

https://borickiarapskikonj.4umer.com

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty Re: Predstavljanj

Postaj  vila pon pro 24, 2007 4:04 am

zaista će nam nam biti čast da Vas upoznamo...

i što više naučimo od Vas!
vila
vila

Female Broj postova : 135
Location : Zagreb
Registration date : 19.12.2007

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty Re: Predstavljanj

Postaj  akhalKT pon pro 24, 2007 11:27 am

Dobrodošli!!!
akhalKT
akhalKT

Male Broj postova : 41
Location : Kutina,Hrvatska
Registration date : 19.12.2007

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty Re: Predstavljanj

Postaj  Kebir pon pro 24, 2007 7:36 pm

Ime mi je bilo nekako poznato samo se nisam mogao baš sjetiti. Ipak ija imam dosta godina. Svakako da ste nam dobrodošli i da nam napišete još puno knjiga. Dobrodošli.
Kebir
Kebir

Male Broj postova : 405
Age : 64
Location : zagreb
Registration date : 19.12.2007

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty Re: Predstavljanj

Postaj  Marko uto pro 25, 2007 1:21 am

Poštovani gosp. Enver, dobro došli.

Vašu knjigu sam našao u Sveučilišnoj knjižnici Zadar te je pročitao. Dosta poučna knjiga sa svim podacima o raznim pasminama koje su popračene slikama.

Što se tiće knjige » ARAPSKI BORIČKI KONJ - ZBORNIK RADOVA «, nadam se da će brzo izići i veselim se noj. Također se nadam da će se moći naći za kupnju u Hrvatskoj.

Ljep pozdrav, Marko
Marko
Marko

Male Broj postova : 12
Registration date : 21.12.2007

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty za akhalKT, vilu, kebira i Marka

Postaj  enver uto pro 25, 2007 11:55 am

Srdačan pozdrav i sretan Božić za sve koji ga slave. Od srca želim da idući dočekamo zdravi, veseli i sa barem 50-tak boričkih Arapa više. Hvala na podršci i dobrodošlici. Ovaj forum smatram vrlo korisnim, pa ako svako od nas napiše barem dio onoga što zna o Arapskim boričkim konjima, za godinu dana imaćemo materijala za posebnu enciklopediju.
Što se tiče zbornika radova o Arapskom boričkom konju, skoro sav materijal je prikupljen ( čekamo dio podataka od Gordana i Volodera kako bi knjiga bila cjelovita sa svim podacima koji odražavaju sadašnje stanje uzgoja). Za desetak dana prezentiraću vam sadržaj pa ako bude sugestija za novim materijalima za koje mi do sada nismo znali bićemo zahvalni. Materijali bi trebalo do kraja januara da budu unešeni u računar ( puno je komplikovanih tabela kod Grkovića, a ima i dosta slika kopiranih iz originalnih knjig koje će zahtijevati dosta posla oko obrade), zatim slijedi priprema za štampu (prelom), lektorisanje i na kraju štampa. Moja je procjena da ce knjig biti na tržištu u maju. Preko pojedinih udruga u Hrvatskoj već u februaru ćemo početi organizovati kupovinu u pretplati, jer je to jedini način da isfinansiramo projekat koji je dosta skup i koji nisam u stanju sam isfinansirati. Izdanje će biti koprodukciono jedan izdavač iz Sarajeva, drugi iz Zagreba, imaće oba CIP-a i biće jednostavno dostupna.
Pozdrav svima.

enver

Male Broj postova : 39
Registration date : 20.12.2007

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty Re: Predstavljanj

Postaj  Kebir uto pro 25, 2007 6:01 pm

Samo vi dajte knjige to nam i treba jer nažalost kvalitetnih podataka nikad dosta. Samo napred.
Kebir
Kebir

Male Broj postova : 405
Age : 64
Location : zagreb
Registration date : 19.12.2007

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty Borički arapski konj

Postaj  zoran sub sij 10, 2009 12:57 am

Kako napreduje rad na knjizi?

Objavljivanje knjiga Mate Čačića na temu arapskog konja ("Arapski konji djeca vjetra" i "Matična knjiga arapskih konja Republike Hrvatske 2004.") izazvalo je burnu reakciju. Mene je prije svega "zbunilo" preimenovanje i izvođenje novih linija i rodova, bez prethodnog objašnjenja zašto je to potrebno (npr. Kuhailan Haifi umjesto Saabih, ili Zobeyni umjesto Hawi) - ne želim ulaziti u polemiku što je točno a što krivo, tako nešto trebalo bi potkrijepiti argumentima.

Točno ili pogrešno, knjiga je dokument koji ostaje generacijama. Neistina s vremenom može postati istina, i upravo iz tog razloga smatram da je bitno objavljivanje literature sa "izvora", kao rezultat uloženog vlastitog rada i iskustva.

zoran

Male Broj postova : 2
Registration date : 02.01.2009

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty Re: Predstavljanj

Postaj  FEKHRA ned sij 11, 2009 3:08 am

Da, sve nas je zbunilo Matino prekrštavanje naših konja, ali za nas budu zauvijek ostali: Hamdani, Kadina, El Hafi, Fekhra, Saabih, Kuhaylan Zaid, Gazal..., taman da ih zovu Đuro, Pero, Lidija, Kristina! Laughing Laughing Laughing

Isto tak, ovi su konji "u narodu" BORIČKI ARAP, a oni nek ga zovu Arapski konj ili kak več hoče. Jer se zna koji je i kakav je to borički arap.

Knjiga koju svi željno očekujemo je polako u završetku! Wink

flower
FEKHRA
FEKHRA
Admin

Female Broj postova : 359
Age : 49
Location : Kutina, Hrvatska
Registration date : 16.12.2007

https://borickiarapskikonj.4umer.com

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty Re: Predstavljanj

Postaj  Kebir ned sij 11, 2009 1:45 pm

Naravno da za sve nas uvjek bude BORIČKI ARAP. Ono- arapski konj je tako i onako samo da ta priča završi. O nazivima linija i rodova bi mogli otvoriti novi topic pa malo raspravljati. Knjigu naravno čekamo i mislim da bi se trebali organizirati i knjigu nabaviti grupno direkt sa izvora da nas ovi naši ne deru sa cijenama. Imamo krasan primjer sa ovom zadnjom koja kod nas košta sitnicu od 450 kuna.
Kebir
Kebir

Male Broj postova : 405
Age : 64
Location : zagreb
Registration date : 19.12.2007

[Vrh] Go down

Predstavljanj Empty Re: Predstavljanj

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.